Evropa

U predgrađu Atine uhapšen muškarac koji je planirao napad na kuću sudskog službenika

Komentari
U predgrađu Atine uhapšen muškarac koji je planirao napad na kuću sudskog službenika
Tanjug/AP/Petros Giannakouris - Copyright Tanjug/AP/Petros Giannakouris

veličina teksta

Aa Aa

Grčka policija uhapsila je danas muškarca (30) u Glifadi, elitnom primorskom predgrađu Atine, kod koga je pronađena ručna bomba, sa kojom je, kako se sumnja, nameravao da izvrši napad na kuću bivšeg tužioca Vrhovnog suda.

Hapšenje je izvršeno nakon policijske akcije Uprave za organizovani kriminal, a muškarac kod koga je pronađena bomba bio je već neko vreme bio pod nadzorom, jer su vlasti imale indicije da se spremao da izvrši napad, prenosi Katimerini.

Prema nezvaničnim informacijama, tridesetogodišnjak je egipatski državljanin, i navodno dobio naređenje da napadne kuću sudskog službenika, za koga veruje da je u pitanju bivši tužilac Vrhovnog suda Isidoros Dogijakos, prenosi Katimerini.

Policijski službenici koji su pratili njegovo kretanje i intervenisali su pre napada.

Za organizovanje napada na sudskog službenika osumnjičen je još jedan muškarac, takođe Egipćanin, koji se nalazi u zatvoru Diavata od 2017. godine zbog ubistva, droge, falsifikovanja i pljačke, koji je, kako se sumnja, dao naređenje za napad.

Osoba koja je naredila napad navodno je naložila počiniocu da upotrebi bombu čak i ako rezidenciju pravosudnog službenika čuvaju policajci, sa ciljem da se izazovu žrtve usled eksplozije.

U okviru istrage izvršen je pretres kuće i jednog grčkog kriminalca za koga se sumnja da je dao ručnu bombu Egipćaninu.

U njegovoj kući policija je prilikom pretresa pronašla pištolj, metke i 4.000 evra a muškarac, koji je posebno umešan u veliki kriminalni slučaj povezan sa drogom, uslovno je pušten na slobodu.

Komentari (0)

Evropa