Ijan Makelen: Gandalf i Frodo se vraćaju u filmu "Gospodar prstenova: Lov na Goluma"
Komentari
18/08/2025
-16:59
Ijan Makelen, glumac koji je tumačio lik Gandalfa u filmovima "Gospodar prstenova", otkrio je da će se u novom ostvarenju Endija Serkisa pod nazivom "Lov na Goluma" (The Lord of the Rings: The Hunt for Gollum) pojaviti i neka poznata lica.
Tokom panela o "Gospodaru" na događaju "For Love of Fantasy" u Londonu u nedelju Makelen je ispričao da će Gandalf i Frodo biti deo novog filma.
"Čuo sam da će uskoro biti snimljen još jedan film smešten u Srednju Zemlju, a snimanje počinje u maju. Režiraće ga Golum i sve se vrti oko Goluma", izjavio je Makelen, šaljivo podsećajući da je lik Goluma tumačio upravo Serkis, koji je ovog puta i u rediteljskoj stolici.
"Reći ću vam dve tajne o kastingu: u filmu postoji lik po imenu Frodo i još jedan po imenu Gandalf. Osim toga, moji usne su zapečaćene", dodao je glumac.
Makelen nije direktno rekao da li će ponovo tumačiti Gandalfa, niti da li će Ilajdža Vud ponoviti ulogu Froda. Ipak, Vud je bio prisutan na događaju, zajedno sa drugim zvezdama "Gospodara prstenova", uključujući Šona Ostina, Dominika Monagana, Bilija Bojda i Džona Ris-Dejvisa.
Film "Gospodar prstenova: Lov na Goluma" trebalo bi da bude premijerno prikazan u decembru 2027, nakon što je prvobitno bio zakazan za 2026, piše Variety.
Produkciju potpisuju originalni reditelj trilogije "Gospodar prstenova" Piter Džekson i njegovi partneri Fren Volš i Filipa Bojens.
Komentari (0)