"Odiseja" Kristofera Nolana stigla u bioskope širom Srbije: Hoće li uspeti da nadmaši Openhajmera? (VIDEO)
Komentari"Odiseja" reditelja Kristofera Nolana, prema istoimenom Homerov epu, stigla je u domaće bioskope pre nego što je publika u SAD imala priliku da ga pogleda.
Snimljeno u potpunosti IMAX kamerama, ovo ostvarenje oživljava legendu o kralju Itake koji pokušava da se vrati kući i prevazilazi iskušenja, ne samo kako bi pronašao put do svoje supruge i porodice, nego i do samog sebe.
Mina Lukić iz Taramount filma, koji je distributer za tržište Srbije, kaže da je reč o filmu koji će imati bogat bioskopski život.
Tanjug AP/Melinda Sue Gordon/Universal Pictures via AP
"Mogu da kažem da je ovo sigurno najočekivaniji film decenije, a možda i više od toga. Juče, 16. jula bio je početak prikazivanja "Odiseje", a mi smo se kao distributeri maksimalno potrudili da ovaj film, o kome ceo svet priča, u našim bioskopima dočekamo na pravi način", kaže Lukić.
Premijera je zabeležila čak i veći broj gledalaca nego prethodni Nolanov film "Openhajmer", koji mu je doneo Oskara za najbolji film 2024.
"Opravdao je epitet reditelja vizionara i iz filma u film pomera i svoje granice, koliko i granice filmske industrije, ali i očekivanja nas kao publike", kaže Lukić.
"Odiseja" je prvi film u istoriji kinematografije koji je od početka do kraja u celosti snimljen IMAX kamerama, koja koristi širu filmsku traku od standardne i time beleži mnogo više detalja.
Beograd ima IMAX dvoranu u bioskopu Cineplexx Galerija, ali su u njoj u narednih nekoliko dana sve karte za ovaj film rasprodate.
Više o prikazivanju "Odiseje" u Srbiji pogledajte u priloženom videu.
Komentari (0)