Reflektor

"Posaditi drvo": Priča o očevima i sinovima sa Branimirom Brstinom u glavnoj ulozi na sceni Ateljea 212

Komentari

Autor: Euronews Srbija

01/06/2022

-

13:56

"Posaditi drvo": Priča o očevima i sinovima sa Branimirom Brstinom u glavnoj ulozi na sceni Ateljea 212
"Posaditi drvo": Priča o očevima i sinovima sa Branimirom Brstinom u glavnoj ulozi na sceni Ateljea 212 - Copyright Promo/Marijana Janković

veličina teksta

Aa Aa

Premijera predstave "Posaditi drvo" ruskog savremenog dramatičara Alekseja Žitkovskog čije drame do sada nisu izvođene na našim pozorišnim scenama biće odigrana 4. juna na sceni "Petar Kralj" Ateljea 212.

Promo/Marijana Janković

 

U ovoj, kako je sam pisac određuje, "šali u jednom činu", otac, sledeći tradiciju koja nalaže da svaki čovek u svom životu mora da sagradi kuću, podigne sina i posadi drvo, opremljen sadnicom i lopatom vodisvog sina studenta da obave poslednju stavku u nizu - posade drvo. Taj jednostavan posao se, kako to već biva, zakomplikuje i pokreće lanac nepredvidivih događaja.

Večni nesporazum između očeva i sinova, tradicionalnog i modernog, postaje apsurdan u dodiru sa stvarnim svetom koji je u međuvremenu postao licemerni poligon na kome su stare ideale i uverenja zamenili profit i privatno vlasništvo.

Promo/Marijana Janković

 

"Posaditi drvo" je mala, duhovita priča o velikim i ozbiljnim stvarima, koja nas vraća na pitanje šta zapravo znači sagraditi kuću, podići sina i posaditi drvo i da li je ispunjenje toga dovoljno da se bude čovek.

"Posaditi drvo" preveo je Novica Antić, a u podeli su Branimir Brstina, Marko Pavlović, Stojša Oljačić i Nikola Štrbac. Osim Brstine, ostali glumci su prvi put na sceni Ateljea 212.

Reditelj predstave je Pavle Terzić, dramaturškinja Jelena Mijović, kostimografkinja Dragica Laušević, scenograf Miloš Todorović, kompozitor Božidar Podunavac, a organizatori Jelena Fatić i Boško Radonjić.

Preporuka za vas

Atelje 212 priprema duhovitu dramu "Posaditi drvo" - Večni nesporazum između očeva i sinova, tradicionalnog i modernog

Komentari (0)

Kultura