23/07/2021

-

22:48

Voždovac bolji od Proletera na "krovu" - Copyright MN Press

Fudbaleri Voždovca bili su bolji od ekipe Proletera u drugom kolu Linglong Superlige Srbije – 2:1 (1:0).

Bila je to veoma zanimljiva utakmica u kojoj je domaći tim poveo već u 23. minutu susreta kad je strelac bio Ivan Milosavljević. Usledio je potom period nešto mirnije igre, a kako je krenulo drugo poluvreme  tako je postalo zanimljivo na "krovu".

Već u 49. minutu rezultat je bio 1:1, a strelac je bio iskusni Andrija Kaluđerović, koji je postigao svoj 80. gol u elitnom rangu srpskog fudbala, čime se izjednačio sa Milanom Bojovićem na večitoj listi strelaca.

Međutim, radost gostiju iz Novog Sada nije mnogo trajala, budući da je Milosavljević već u narednom napadu ponovo doveo svoj tim u vođstvo, što je na kraju bio i konačan rezultat meča.

Domaćem timu je ovo prvi trijumf ove sezone, dok igrači Proletera posle dva odigrana kola nemaju nijedna osvojen bod.