Sasuolo šokirao Inter: Berardi kreirao prvi poraz lidera iz Milana

27/09/2023

-

22:47

Berardi - Copyright Tanjug/AP Photo/Antonio Calanni, File

Sasuolo je nokautirao Inter usred Milana i naneo lideru Serije A prvi poraz u sezoni - 2:1 (0:1). Inter je imao do ovog meča svih pet pobeda, primio je samo jedan gol, ali je Domeniko Berardi asistencijom i golom kreirao preokret i najveće iznenađenje šestog kola Serije A. Milan se sada izjednačio na čelu sa gradskim rivalom.

Inter je možda i zaslužio poraz jer je igrao bez dovoljno energije iako je poveo golom Damfrisa koji je natrčao na odbitak i doneo prednost na poluvremenu. Međutim, Sasuolo je od starta meča imao više prilika, golman Zomer je u dva navrata sprečio pogodak, ali ne i Bajramijev udarac posle asistencije Berardija. Devet minuta kasnije Domeniko Berardi je pogodio sa 18 metara i doneo zaslužen trijumf. Uroš Račić nije ulazio u igru.

Napoli je konačno zaigrao šampionski i ubedljivom pobedom nad Udinezeom 4:1 uradio dve stvari: osvojio tri boda i pomirio duhove u ekipi između Viktora Osimena i ostatka tima.

Lazar Samardžić je ušao u 58. minutu, postigao je gol u 81. minutu posle solo prodora, ali nije uspeo da tim spasi poraza. Viktor Osimen je na prkos uzvratio pomirujućim golom, dok je Kviča Kvaratskelija na kritike odgovorio golom i asistencijom Simeoneu.

Lacio je pobedio Torino 2:0 golovima Vesina i Zakanjija. Trenera gostiju Ivana Jurića koštalo je to što je Nemanju Radonjića i Ivana Ilića držao na klupi do 60. minuta.