Šest golova na "Čairu": Pobeda domaćina u "derbiju juga"

24/07/2021

-

21:26

Šest golova na "Čairu": Pobeda domaćina u "derbiju juga" - Copyright MN Press

Fudbaleri Radničkog savladali su ekipu Napretka u prvom današnjem meču Linglong Superlige Srbije i to tako što su uspeli da nadoknade zaostatak sa poluvremena - 4:2 (1:2).

Bio je to najefikasniji meč novog šampionata na kojem su u oba poluvremena navijači imali šta da vide, a na kraju su slavili domaći fudbaleri.

Napredak je na poluvremenu vodio 2:1, međutim, praznih šaka napušta Čair pošto su Nišlije u durugom delu utakmice uspele da preokrenu i dođu do pobede 4:2 u 2. kolu Superlige.

Gosti su poveli već u 2. minutu posle odlične akcije koju je Kočić pretvorio u pogodak, ali je izjednačenje usledilo već posle 11 minuta kad je Mitrović spretno reagovao i zatresao mrežu Kruševljana, da bi prednost Napretku vratio je bivpi igrač Partizana, Saša Marjanovi sa bele tačke u 32. minutu.

Nišlije su pauzu između dva poluvremena iskoristili da se konsoliduju, povežu svoju igru i to je u nastavku urodili plodom. Tri puta su uspeli da pošalju loptu iza leđa golmana Napretka i na kraju su sasvim zasluženo osvojili tri boda u "derbiju juga".