Crvena zvezda u goleadi pobedila u Kragujevcu: Ivanićeva majstorstva za mir u kući šampiona

08/10/2023

-

17:15

Ivanić - Copyright MN Press

Crvena zvezda je preskočila nezgodno gostovanje u Kragujevcu, majstorijama Mirka Ivanića stigla je do trijumfa nad Radničkim 1923 od 4:3 (3:2), u meču sa mnogo ritma, napadačkih akcija, promašaja i golova. Potvtrdio je šampion da ima jak napadački potencijal, ali i problema u defanzivi što su samo u prvom poluvremenu uspevali da iskoriste domaćini.

Navijači Radničkog 1923 i Crvene zvezde sigurno su uživali u otvorenom fudbnalu i goleadi, ali treneri oba tima verovatno su čupali kosu zbog propusta u goleadi koja je posle preokreta pripala šampionu (2:3).

Trener Zvezde Barak Bahar izmešao je postavu, vratio u tim Gelora Kangu i Pitera Olajinku, ali crveno-beli su defanzivno bili "šuplji", pa je Radnički to umešno koristio. Već uveodni minuti, beg Čolovića i Činedua, nagoveštavao je da će otvoren pristup koštati Zvezdu. Gluščević je u kontri primio loptu iskosa sa leve strane i pogodio sam ugao.

Odgovorila je Zvezda, Šerif Ndjaje se obrukao u 16. minutu, ali je nekako asistirao Piteru Olajinku za izjednačenje. Vladimir Lučić je bio inspirisan, napravio je "dar-mar" po levoj strani, a Olajinka je njegov povratni pas poslao u sam gornji ugao za preokret. Bio je domaćin pomalo šokiran, ali je uspeo srećno da uzvrati. Činedu je spretno primio loptu i sa pet metara mirno zakucao u mrežu. Ipak, na odmor se otišlo sa prednošću Zvezde jer je Mirko Ivanić potvrdio da ima magiju u nogama. Na "petoparcu" je okrenuo dvojicu igrača i kao na malom fudbalu loptu u mrežu poslao ispod golmana Lekovića.

Tražili su crveno-beli četvrti gol kako bi izbegli dramu na Čika Dači. I Mirko Ivanić je postao Zvezdin meč viner. Povratnu loptu na 16 metara sjajnim tehničkim udarcem poslao je u sam ugao za prednost od 4:2 i novu pobedu crveno-belih.

Radnički je ostao bez goriva u nastavku, Zvezda je rutinski privodila meč kraju, ali je ponovo zaspala odbrana i dozvolila Luki Zoriću da u trećem minutu nadoknade smanji na 4:3 i unese dramu.

Radnički 1923 - Crvena zvezda 3:4 (2:3)

Stadion: Čika Dača

Sudija: Novak Simović.
Strelac: Gluščević u 21, Činedu u 38. i Zorić u 90+3. za Radnički, Olajinka u 29. i 33, Ivanić u 44. i 67. minutu za Zvezdu.

RADNIČKI 1923: Leković - Popović  (od 46. Đ. Jovanović), Pecelj, Zorić - Radovanović (od 46. Tomović), Gluščević (od 52. Tomić), Mitrović, Ristić - Čolović, Činedu, Sahli (od 46. Bevis).

CRVENA ZVEZDA: Glazer - Dragović, Điga, Mijailović (od 83. Milunović) - Bukari (od 68. Stamenić), Hvang (od 68. Degenek), Kanga, Ivanić (od 75. Katai), Lučić - Olajinka, Endiaje (od 75. Kraso).