21/10/2023

-

18:56

Kadeti Srbije ubedljivo pobedili Azerbejdžan u kvalifikacijama za EP - Copyright MN Press

Kadetska fudbalska selekcija Srbije dobro je započela kvalifikacije za EP 2024. godine jer je u Staroj Pazovi, u Grupi 4, pobedila Azerbejdžan 5:1 (3:1) i tako napravila prvi značajan korak ka plasmanu u Elit rundu kvalifikacija.

Izabranici selektora Jovan Damjanovića dobro su otvorili meč jer je Đorđe Ranković u gol pretvorio asistenciju Vasilića. Međutim, sedam minuta kasnije, posle šuta Nazarlija loptu je u mrežu sporveo sprski reprezentativac Igor Bubanja.

Kvalitet je bio na strabni "orlića", a napadač Čukaričkog Stefan Mladenović je sa dva brza pogotka u tri minuta trasirao put ka trijumfu. U nastavklu se nastavila dominacija Srbije. Posle faula Orujova nad Đorđevićem, Bogdan Kostić je uspešno realizovao penal. na kraju je Eldin Bajramović stavio tačku.

U ovoj grupi Luksemburg i Slovenija su odigrali 1:1. Srbija 24. oktobra u drugom kolu igra protiv Luksemburga i pobedom bi overila prolaz u Elit rundu kvalifikacija i pre poslednjeg kola.