04/11/2023

-

20:31

Zvezda sigurna protiv Radnika: Crveno-beli upisali trijumf pred susret sa Lajpcigom - Copyright MN Press

Ponovo su brinuli navijači Crvene zvezde, ali su ipak na kraju mogli da odahnu jer su njihovi miljenici uspeli da savladaju Radnik 3:1 (1:0) u 14. kolu MozzartBet Superlige Srbije.

Od početka meča crveno-beli su imali terensku inicijativu, konstnanto su napadali i to im se isplatilo u 19. minutu. Mirko Ivanić se majstorski snašao u kaznenom prostoru rivala, a lopta je došla do mladog Jovana Mijatovića koji ju je zakucao u gol.

Nastavili su domaći da napadaju, ali nisu korisitili šanse koje su stvarali, te se na poluvreme otišlo sa 1:0 za sastav Baraka Bahara. Izraelski stručnjak je jasno dao naređenja svojim pulenima da želi i drugi gol, a oni su mu to obezbedili već u 54. minutu. Nakon pomalo nejasne akcije posle prekida, Kings Kangva je sa desnog boka poslao odličan centaršut, a Uroš Spajić je ostao sam i glavom bez većih problema sproveo loptu u mrežu

Delovalao je da je sve gotovo i da "Delije" nemaju razloga za brigu, ali je Nemanja Tomašević u 70. minutu pravim evrogolom pogodio za nadu Radnika da može barem do boda.

Ali, to ipak nije bio slučaj. U 90. minutu Vladimiri Lučić je oboren u šesnaestercu, a penal je kako-tako realizovao Gelor Kanga i tako stavio tačku na ovu utakmicu.

Crveno-beli će sada odmeriti snage sa Red Bul Lajpciogom u Ligi šampiona (utorak, 18.30, TV Arena 1 Premium), dok će Radnik u sledećem kolu ugostiti Napredak.