Rutinska pobeda Šerifa: Moldavci čekaju rasplet Zvezdinog dvomeča

28/07/2021

-

20:35

Šerif Tiraspolj - Copyright profimedia

Moldavski predstavnik, Šerif Tiraspolj, plasirao se u narednu fazu kvalifikacija za Ligu šampiona, pobedivši ekipu Alaškerta ukupnim rezultatom 4:1.

U prvom meču u Jermeniji slavili su gosti sa 1:0 Luvanoa Enrikea 84. minutu meča. U revanšu su poveli fudbaleri Alaškerta golom Aleksandra Glišića u 10. minutu i tako nagovestili da bi mogli da naprave ozbiljan problem favorizovanom Šerifu.

Međutim, domaćin je izjednačio već u 16. minutu Gustava Dulanta, da bi nakon sedam minuta i poveo posle gola Enrikea, strelca u prvom meču. Imao je Šerif sve u svojim rukama tokom celog meča i rezultat se nije menjao sve do 87. minuta kada je Sebastijan Til pogodio sa jedanaest metara i tako postavio konačan rezultat 3:1.

U narednom meču Šerif će se sastati sa pobednikom meča Crvena zvezda - Kairat, koji je trenutno u toku, a crveno-beli vode sa 3:0, dok je u prvom meču bilo 2:1 za kazahstansku ekipu.