Lacio napadao, Inter slavio na "Olimpiku" posle pet godina

17/12/2023

-

22:43

Lacio napadao, Inter slavio na "Olimpiku" posle pet godina - Copyright Tanjug/(AP Photo/Andrew Medichini)

Pet godina čekao je Inter na pobedu nad Lacijom na "Olimpiku" i uspeo je da prekine tu neugodnu seriju trijufom od 2:0 (1:0) u derbiju 16. kola Serije A. Lacio je napadao, imao i dobre prilike, ali je Inter surovo kažnjavao greške i pobegao je Juventusu na četiri boda.

Inter je u dobrojh meri bio nadigran na "Olimpiku", ali je na odmor otišao sa prednošću. Grub previd Adama Marušića kaznio je Lautaro Martinez, svojim 15. golom u Seriji A, a 29. u 2023. godini! Crnogorski reprezentativac je poslao loptu ka svom golmanu, nije video Argentinca koji je stigao prvi do lopte, zaobišao Provedela i poslao loptu u mrežu. Bio je to prvi šut u okvir gola Intera...

Jeftin pogodak koji je stigao u nevreme po "lacijale" koji su dobrih dvadesetak minuta pre toga uspevali da ugrožavaju rivala, ne i da stvore neku kolosalnu priliku sem one kada Ćiro Imobile nije najbolje reagovao.

Lacio je dominirao u nastavku, Rovelja je posle solo prodora sdve dobro uradio sem završnog udarca kada je bukvalno pogodio Jana Zomera. I u jeku napada, usledila je greška, Nikolo Barela je na vreme dodao do Markusa Tirama i Francuz je sedmim golom u sezoni udvostručio prednost.

Nije Lacio uspeo da se oporavi do kraja, Inter je slavio prvu pobedu na "Olimpiku" posle 2018. godine kada je bilo 0:3.