Inter naneo Atletiku prvi poraz u LŠ ove sezone: Arnautović koban po Madriđane

20/02/2024

-

23:20

Marko Arnautović - Copyright Tanjug/AP Photo/Luca Bruno

Fudbaleri Intera savladali su Atletiko Madrid na svom terenu 1:0 (0:0) u prvoj utakmici dvomeča osmine finala Lige šampiona, a gol odluke postigao je Marko Arnautović u 79. minutu.

Prvih 45 minuta odigrano je u nešto laganijem ritmu, bez velikih prilika, iako je Inter u finišu poluvremena podigao tempo i stvorio nekoliko solidnih šansi preko Lautara. Obe ekipe, naročito gosti iz Madrida, odlučili su da ne rizikuju previše, pa smo mahom gledali dešavanja na sredini terena, da bi prvo veće uzbuđenje videli počekom drugog poluvremena.

Tada se u dve izgledne prilike našao Arnautović, ali je u obe situacije bio za malo neprecizan. Usledila je potom nešto jača ofanziva Madriđana, koji su od 50. do 60. minuta zapretili u tri navrata, preko Lina, Ljorentea i Grizmana, ali bez veće opasnosti po gol "neroazura".

Zatim, najveća prilika u dotadašnjem toku meča. Inter je ozbiljno shvatio pretnje Madriđana i krenuo u potpunu ofanzivu. Lautaro i Arnautović odigrali su dupli pas pred golom Atletika, kada se napadač srpskih korena našao u ozbiljnoj prilici. Ali je njegov udarac sa pet metara iz 62. minuta otišao tik iznad prečke.

Od tog trenutka, italijanska ekipa je bila ta koja je diktirala tempo. Konstantno je vršila pritisak i imala brojne polu-prilike, da bi joj se u 79. minutu, najzad posrećilo. Odbrana Atletika je pogrešila, Lautaro je povukao kontru, da bi nakon intervencije golmana Oblaka, Arnautović iskoristio odbitak i postigao drugi gol u Ligi šampiona ove sezone.

#VMS_Highlightsclsuxfgns0000356sxn8lqe8o{width:100%;display:flex;align-items: center;justify-content: center;}@media (max-width: 760px) {#VMS_Highlightsclsuxfgns0000356sxn8lqe8o> div{width:calc(95vw - 30px) !important;height: calc((95vw - 30px) * 9 / 16) !important;}}

Taman kada se očekivala kakva-takva reakcija gostiju, Inter je podigao stepen odbrane i požrtvovano na obe strane terena, odigrao do poslednjeg zvižduka. Bilo je tu ponekih polu-prilika Atletika, Morata i Korea zapretili su u finišu, ali nije bilo raspoloženih strelaca.

Na kraju pobeda Intera i prvi poraz Madriđana u Ligi šampiona ove sezone, koji će šansu za četvrtfinale, tražiti pred svojim navijačima u revanšu 13. februara.