04/08/2021

-

22:00

Dinamo i Zvezda identičnim rezultatom idu na revanše u borbi za plej-of Lige šampiona - Copyright profimedia

Fudbaleri Dinamo Zagreba i Legije iz Varšave igrali su nerešeno 1:1 u prvoj utakmici trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Dinamo je imao prednost u Zagrebu, golom Bruna Petkovića u 60. minutu, ali je Legija u finišu stigla do izjednačenja.

Važan pogodak za klub iz Poljske pred revanš u Varšavi postigao je albanski fudbaler Ernest Muci u 82. minutu.

Pobednik duela Dinama i Legije će se za grupnu fazu Lige šampiona boriti sa boljim iz dvomeča Crvene zvezde i Šerifa.

Prvi duel srpskog i moldavskog šampiona u Beogradu završen je identičnim rezultatom, 1:1.

Revanši će se igrati naredne nedelje.

Veliki korak ka plasmanu u plej-of za plasman u Ligu šampiona napravio je madjarski Fehervar, koji je u Budimpešti rezultatom 2:0 pobedio Slaviju iz Praga.

Benfika je prethodno 2:0 bila bolja od Spartaka u Moskvi.