PSV osvojio holandski Superkup: Ništa od prvog trofeja za Ajaks

07/08/2021

-

22:34

profimedia - Copyright profimedia

Fudbaleri PSV-a savladali su ekipu Ajaksa sa 4:0 u okviru Superkupa Holandije i tako došli do prvog trofeja u sezoni.

Prvi pogodak postigao je fenomanlni Noni Madueke u drugom minutu na asistenciju Marka Van Ginkela. Devet minuta kasnije, napadač Ajaksa, Sebastijan Ale, postigao je izjednačujući pogodak, međutim poništen je nakon asistencije iz VAR sobe.

Noni je prednost duplirao u 29. minutu, a asistent je ovog puta bio sjajni Izraelac, Eran Zahavi. Dominacija PSV-a trajala je tokom čitavog poluvremena, što se videlo i po rezultatu, ali problemi za Ajaks su postali još veći kada je argentinski defanzivac, Nikolas Taljifiko zaradio direktno isključenje u 40. minutu utakmice.

Igrao se 76. minut kada je Jorbe Fertesen postavio rezultat na 3:0, nakon dodavanja mladog Kodija Gakpoa. Konačnih 4:0 postavio je bivši fudbaler Bajerna iz Minhena, Mario Gece nakon asistencije pomenutog Fertesena.

Ajaks: Pasvir, Mazraui, Timber, Martinez, Taljifiko, Gravenberh, Klasen, Blind, Bergujs, Tadić, Ale

PSV: Dromel, Mvene, Ramaljo, Boskalji, Maks, van Ginkel, Gece, Sangare, Madueke, Gakpo, Zahavi