-

22:53

FK Salcburg - Copyright Tanjug/(Claus Bech/Ritzau Scanpix via AP)

Fudbalski klubovi Šerif, Salcburg i Šahtjor plasirali su se u grupnu fazu Lige šampiona.

U poslednjoj rundi kvalifikacija moldavski Šerif je posle eliminacije Crvene zvezde, otpisao i zagrebački Dinamo odigravši nerešeno na Maksimiru 0:0, a posle trijumfa od 3:0 u Tiraspolju, našao se u elitnom društvu, čime je ostvario istorijski uspeh.

Rutinski posao odradio je Salcburg na gostovanju Brondbiju, već u 10. minutu pogocima Seska i Aronsona poveo je sa 2:0, a domaćin je samo ublažio poraz u drugom poluvremenu.

Austrijanci su i u prtvoj utakmici slavili sa 2:1, kao favorit u ovom duelu, plasirali su se u Ligu šampiona.

Šahtjor je posle produžetaka eliminisao Monako. Autogol u produžecima je dao Ruben Agilar.