26/08/2021

-

22:21

Zvezda novom pobedom nad Klužom obezbedila grupnu fazu Lige Evrope - Copyright MN Press

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Kluž u Rumuniji sa 2:1 i tako novom pobedom otišli u grupnu fazu Lige Evrope.

Ukupno je bilo 6:1 za Zvezdu, pošto je u prvom susretu igranom prošle sedmice u Beogradu bilo 4:0.

Crvena zvezda će rivale u grupnoj fazi saznati na žrebu koji će početi u petak u podne.

Zvezda je odlično počela utakmicu u Klužu i povela već u 5. minutu. Strelac je bio Aleksandar Katai iz penala, koji je iznudio Miloš Degenek.

Kluž je tada zaigrao bolje, nizao šanse i u 34. minutu izjednačio golom Debeljuha. On je bio snalažljiv u skoku na metar od gola posle odličnog centaršuta sa desne strane.

Do poluvremena nije bilo uzbuđenja, a Zvezda je na početku drugog ponovo rano povela.

U 53. minutu Milan Pavkov je iskoristio situaciju u kojoj se našao i nesmetano loptu smestio u prazan gol. Ivanić je uposlio Kataija koji je dao sebi jak for, golman Kluža je izbio loptu, a ona je došla do centarfora crveno-belih.

Kluž je u 62. minutu mogao do novog izjednačenja, pošto je imao penal, ali je Borjan ponovo bio na visini zadatka. Odlično je odbranio udarac Deaka.

Domaćin je utakmicu završio sa igračem manje. Rodrigez je u 77. minutu dobio drugi žuti karton i olakšao Zvezdi da zabeleži novu pobedu u plej-ofu za Ligu Evrope.