-

20:06

Almir Aganspahić - Copyright MN Press

Fudbaleri Spartaka i Novog Pazara ostvarili su pobede u subotnjim mečevima 7. kola Linglong Supelrige Srbije.

Subotičani su vezali treću utakmicu bez poraza, a ovoga puta sva tri boda su osvojili na gostovanju Radniku u Surdulici, gde su odigrali još jednu odličnu utakmicu – 2:1.  Trijumf dobija na težini ukoliko se zna da su poslednjih 15 minuta igrali sa igračem manje nakon isključenja Jezdimirovića, ali su i pored primljenog gola u 78. minutu uspeli da sačuvaju stečenu prednost.

Ovom pobedom Spartak se preselio u gornji deo tabele pred prvu pauzu zbog obaveza reprezentacije.

Druga utakmica odigrana je u Novom Pazaru, gde su domaći igrači ostvarili prvu pobedu u sezoni i to protiv ekipe Mladosti koja je ostala jedina ekipa bez ijednog osvojenog boda u Superligi Srbije.

Pazarci su do trijumfa došli golovima Almira Aganspahića i Danka Kikovića čime su napravili korak napred ka begu iz opasne zone, budući da trenutno imaju četiri osvojena boda, samo dva manje od niškog Radničkog koji je prvi iznad crte, a koji svoj meč igra sutra protiv Partizana (21.00).