Danijel Džejms potpisao za Lids: Velšanin najskuplje pojačanje u istoriji kluba

30/08/2021

-

22:12

Danijel Džejms - Copyright profimedia

Krilni napadač Danijel Džejms (23), posle dve sezone, napustio je Mančester junajted i postao najskuplje plaćeni fudbaler u istoriji Lidsa.

Premijerligaš iz Zapadniog Jorkšira će za njegove usluge platiti 35 miliona evra, što je skoro duplo više novca od onoga što je Junajted dao Svonsiju jula 2019. godine kada je angažovao Velšanina (17.8 miliona evra).

Najskuplja investicija Lidsa dogovorila je petogodišnju saradnju, a oboren je i rekord u ceni transfera koji je držao Rodrigo, prošlog leta angažovan iz Valensije za 30 miliona evra.

Džejms je u nedelju bio član startne postave Mančester junajteda u pobedi na gostovanju Vulverhemptonu rezultatom 1:0. Zamenjen u 53. minutu i tako se oprostio od dresa "đavola".

Džejms je za Junajted u dve sezone odigrao 74 utakmice, upisao je po devet golova i asistencija. Na startu novog prvenstva, na dve utakmice, na terenu je proveo 128 minuta.