Ronaldo najbolji strelac u istoriji reprezentacija: Portugal slavio u nadoknadi, BiH iznenadila Francuze

01/09/2021

-

22:50 >> 00:08

MN Press - Copyright MN Press

Upravo je su završene utakmice četvrtog kola kvalifikacija za Svetsko prvenstvo 2022. godine.

Grupa A

Najuzbudljivije bilo je u Portugalu, gde je domaća selekcija do tri boda protiv reprezentacije Irske došla u 97. minutu meča. Novi-stari fudbaler Manečester junajteda, Kristijano Ronaldo, nije iskoristio penal u 15. minutu, pa je Džon Egan u nadoknadi prvog poluvremena pogodio za Vođstvo Iraca. Ipak, u 89. minutu je Ronaldo uspeo da pogodi za nerešen rezultat, a sedam minuta kasnije i za 2:1, tako da su sva tri boda na kraju ostala u Portugalu.

Tridesetpetogodišnji Ronaldo je sa ova dva pogotka postao najbolji strelac u istoriji reprezentativnog fudbala, pošto je oborio rekord Ali Delija (110 golova) što Portugalca stavlja na vrh liste sa 111 postignutih pogodaka.

Luksemburg je slavio protiv Azerbejdžana sa 2:1 i sada situacija u grupi A izgleda ovako:

Grupa D

Interesantno je bilo i u Francuskoj, koja je remizirala sa selekcijom Bosne i Hercegovine sa 1:1. Vodeći gol postigao je napadač Intera iz Milana, Edin Džeko, da bi pred kraj poluvremena Antoan Grizman pogodio za 1:1. Ipak, na početku drugog dela, Žul Kunde je zaradio direktan crveni karton i tako oslabio svoj tim.

Kazahstan i Ukrajina su remizirali rezultatom 2:2, a situacija u grupi B izgleda ovako: