12/09/2021

-

18:02 >> 18:04

Šampion Španije u nadoknadi došao do važna tri boda - Copyright AP Photo/Joan Monfort

Fudbaleri Atletiko Madrida pobedili su danas Espanjol 2:1 u utakmici četvrtog kola Primere posle preokreta u nadoknadi vremena na gostovanju u Barseloni.

Domaćin je vodio od 40. minuta golom Raula de Tomasa, ali nije uspeo da izdrži do kraja, pošto je Janik Karasko u 79. minutu poslo sjajne solo akcije doneo izjednačenje šampionu Španije, a Tome Lamar u 99. postavio konačan rezultat.

Za Madriđane povratnički debi upisao je Antoan Grizman, koji je od starta činio napadački tandem sa Luisom Suarezom. Ekipa Dijega Simeonea trenutno zauzima prvo mesto na tabeli Primere sa 10 bodova, dok je Espanjol na 16. poziciji sa dva osvojena boda.

Prvaka Španije očekuje meč sa Portom u Ligi šampiona, a onda će se u domaćem šampionatu narednog vikenda sastati sa Atletik Bilbaom, dok će Espanjol gostovati Betisu.