Šok za Solskjera u Bernu: Jang Bojs slavio protiv Mančester junajteda

14/09/2021

-

22:10 >> 22:15

Peter Klaunzer/Keystone via AP - Copyright Tanjug/Peter Klaunzer/Keystone via AP

Fudbaleri Jang Bojsa savladali su Mančester Junajted 2:1, dok su Sevilja i Salcburg remizirali 1:1 na startu nove, jubilarne 30. sezone, Lige šampiona.

Švajcarci su do pobede protiv Junajteda stigli pogotkom rezerviste Amerikanca Džordana Sijebača u 90+5. minutu, čime su iskoristili prednost igrača više posle isključenja Arona Van Bisake u 35. minutu.

Kristijano Ronaldo je ponovo postigao gol, njegov 135. u elitnom takmičenju, gde je ubedljivo rekorder, a večeras se izjadnačio sa Ikerom Kasiljasom po broju utakmica - 177.

Istovremeno, Sevilja i Salcburg odigrali su vrlo zanimljiv mečc, sa četiri penala, od čega su samo dva iskorišćena.

Rezultati:

E grupa: Barselona - Bajern (21.00), Dinamo Kijev - Benfika (21.00)

F grupa: Jang Bojs - Mančester Junajted 2:1 (Ngamalo 66, Sijebatčo 90+5 - Ronaldo 14), Viljareal - Atalanta (21.00).

G grupa: Sevilja - Salcburg 1:1 (Rakitić 42. penal - Sučić 21. penal), Lil - Volfsburg (21.00).

H grupa: Čelsi - Zenit (21.00), Malme - Juventus (21.00).