Mančester junajted savladao Vest Hem: De Hea heroj Solskjerove ekipe

19/09/2021

-

17:58

AP Photo/Ian Walton - Copyright Tanjug/AP Photo/Ian Walton

Mančester junajted je pobedio Vest Hem u Londonu 2:1 (1:1) u triler završnici meča 5. kola Premijer lige.

Benhrama je u 30. minutu doneo prednost Vest Hemu, a Krsitijano Ronaldo je pet minuta kasnije izjednačio. Trener "đavola" Ole Gunar Solskjer je u 88. minutu uveo Nemanju Matića koji je samo minut kasnije asistirao Džesiju Lingardu za gol koji je odlučio pobednika.

Drama se tu nije završila jer je dosuđen penal za Vest Hem u petom nadoknade. Udarac Nobla je pročitao golman De Hea, pa su sva tri boda otišla za Mančester.

Danas je Brajton pobedio Lester 2:1 (1:0) golovima Maupaja (35.) i Velbeka (50), dok je Vardi bio strelac u 61. minutu za "lisice". Tresli su gosti više puta mrežu Brajtona, ali su dva gola bila poništena posle pregleda VAR snimka.