Ikardi doneo pobedu PSŽ-u u nadoknadi: Parižani slavili protiv Olimpika iz Liona

19/09/2021

-

22:53

AP Photo/Francois Mori - Copyright Tanjug/AP Photo/Francois Mori

Fudbaleri PSŽ-a savladali su ekipu Olimpika iz Liona u okviru šestog kola francuske Lige 1 sa 2:1 golovima Nejmara i Maura Ikardija.

Meč je od starta bio veoma dinamičan uz dosta šansi na obe strane, ali se ipak na pauzu otišlo bez golova.

U drugom poluvremenu je nastavljeno sa napadima obe ekipe, pa je Lion poveo u 54. minutu golom Lukasa Pakete, na asistenciju Toka Ekambija.

PSŽ se neko vreme mučio da dođe do izjednačujućeg gola, ali je onda mladi bek gostiju, Malo Gusto napravio prekršaj nad Nejmarom u svom kaznenom prostoru, posle čega je Brazilac preuzeo odgovornost i pogodio sa bele tačke 66 minutu meča. U 76. minutu, trener Parižana, Maurisio Poketino izvadio je iz igre najboljeg igrača sveta, Lionela Mesija koga je do iznerviralo, pa se nije čak ni rukovao sa Argentincem po izlasku sa terena.

Mučio se domaćin da dođe do pobede, ali je ipak u tome uspeo u drugom minutu nadoknade, kada je Kilijan Mbape probio po strani i uputio savršen centaršut ka Mauru Ikardiju koji je rutinski zahvatio loptu glavom i poslao je u mrežu Liona.