Fudbal

"Sedmica" Leha protiv Islanđana, Zvezdi se crta put u Poljsku

Komentari
"Sedmica" Leha protiv Islanđana, Zvezdi se crta put u Poljsku
Isak - Copyright Euronews/Printscreen

Autor: Euronews

22/07/2025

-

22:29

veličina teksta

Aa Aa

Po svemu sudeći u trećem kolu kvalifikacija za UEFA ligu šampiona igraće Crvena zvezda i Leh. Srpski prvak je pobedio teškom mukom na Gibraltaru, ali se očekuje da u Beogradu potvrdio kvalitet, a mnogo teži posao odradio je prvak Poljske jer je islandskog šampiona Breidablika deklasirao pred 25.000 gledalaca u Poznanju 7:1 (5:1). 

Poslao je Leh i jeku poruku crveno-belima da se spremi za veliku bitku u 180 minuta i ozbiljnu trku jer je ekipa Nilsa Frederiksena izuzetno brza, mobilna, raznovrsna. Poraz od Krakovije od 1:4 na startu Ekstraklase bio je samo loš dan, a neki sličan ne bi valjalo da im se dogodi za sedam dana na Islandu...

Nesvakidašnju rolu u prvom poluvremenu imao je štoper Leha, Hrtvat Antonio Milić jer je bio strelac, pa napravio, a onda i iznudio penal. Sve to za pola sata! 

 

 

Dobar prekid ima Leh, a to su stameni Islanđani videli već u 4. minutu kada je Milić izleteo iz bloka i spakovao loptu u mrežu posle kornera. Leh se za sve pitao, igraju brzo, raznoliko, koriste obe bočne strane, ali napadaju i kroz sredinu. Imali su tri velike šanse Šimčak, Bengston i Sousa, isticao se i golman Breidablika Einarson.

A, onda su Islanđani pokazali da imaju brzu tranziciju, Milić je dozvolio da mu se bek Valgeirson "uvali", pa ga je po inerciji srušio. Veteran Gunlaugson je pogodio penal za 1:1.

Leh je nastavio sa atacima da od 31. minuta imali su igrača više. Margeirson je kao poslednji igrač na 35 metara oborio Išaka i zasluženo je otišao u svlačionicu. Iz istog faula, domaćin je izveo prekid, Jonson je povlačio Milića i sudija je posle gledanja VAR-a odlučio da pokaže na belu tačku u korist Leha. Išak je u 37. minutu pogodio za vođstvo prvaka Poljske.

Sa igračem manje nije mogao Breidablik da se odupire mnogo prvaku Poljske. Levi bek Gurgul je odlično centrirao sa leve strane na 15 metara, a bek Pereira je mirno pogodio mrežu za 3:1. Osetio je Leh nadmoć, a konfuziju kod rivala, Valgeirsona je pogodila lopta u ruku, a Išak je drugi put bio precizan sa penala, da bi Bengston u šestom minutu nadoknade povisio na čak 5:1 na poluvremenu.

 

 

Nastavak meča je bio mnogo mirniji, Leh je odlučio da sigurnom igrom sačuva ovu prednost i da je uveća ako se ukaže prilika. Menjao je trener poljskog prvaka startere, da bi Jagielo sa 18 metara pogodio prvi ugao zaspalog golmana Einarsona. I tu nije bio kraj golgotama gostiju, Bjarnason je napravio treći penal, a Mikael Išak upisao het-trik sa penala.

Rijeka nije uspela da slomi Ludogorec u meču gde su gostio imali više prilika, ali Fruk dve veoma dobre za domaćina. Glazgov Rendžers je pobedio Panatinaikos 2:0. Naser Điga je vrlo dobro igrao za škotski klub koji je u nastavku slomio "zelene". Grčki vicešampion je preko Filipa Đuričića i Nemanje Maksimovića imao najbolje prolike, ali srspki igrači nisu imali sreće jer su pogađali okvir gola.

UEFA Liga šampiona, 2. kolo kvalifikacija (prvi meč)

UTORAK

KuPS - Kairat 2:0 (0:0)
/Ture 49, Oksanen 71/

Noa - Ferencvaroš 1:2 (1:1)
/Gartenman 36 a.g. - Dovda 45, Varga 50/

Linkoln - Crvena zvezda 0:1 (0:1)
/Bruno Duarte 30/

Pafos - Makabi Tel Aviv 1:1 (0:0)
/Basouamina 81 - Madmon 90+10/

RFS - Malme 1:4 (1:2)
/Lemajić 40 - Rosengren 13, Janson 35, Hakšabanović 58, Jonsen 88 pen/

Viktorija Plzenj - Servet 0:1 (0:1)
/Mraz 13/

Hamrun - Dinamo Kijev 0:3 (0:1)
/Vanat 13, Bujalski 76, Vološin 90+2/

Škendija - FCSB 1:0 (0:0)
/Vebster 65/

Škendija - FCSB 1:0 (0:0)
/Vebster 65/

Slovan - Zrinjski 4:0 (2:0)
/Barseđan 40, Strelec 43, Tolić 62, Kukarević 90+3/

Leh - Breidablik 7:1 (5:1)
/Milić 4, Išak 37 pen, 45+3 pen, 85 pen, Pereira 42, Bengston 45+6, Jagielo 77 - Gunlaugson 28 pen/

Rijeka - Ludogorec 0:0

Glazgov Rendžers - Panatinaikos 2:0 (0:0)
/Krtis 52, Gasama 78/

SREDA
Bran - Salcburg 19.00
Šelburn - Karabag 20.45

Revanši 29. i 30. jula

Komentari (0)

Sport