Pauza za napadače Juventusa: Bez Dibale i Morate na Čelsi i Torino

27/09/2021

-

17:09

Morata i Dibala - Copyright profimedia

Krenulo je na bolje fudbalerima Juventusa nakon bledog starta u Seriji A, protiv Sampdorije zabaležili su drugu pobedu za redom rezultatom 3:2. Na trijumf je odmnah pala senka zbog povrede napadača Paola Dibale i Alavara Morate.

Argentinac je postigao vodeći pogodak za "staru damu" da bi deset minuta kasnije, sredinom prvog poluvremena, napustio teren. Španac je zamenjen deset minuta pre kraja i moraće da pauzira najmanje deset dana.

Dibala i Morata će propustiti u sredu duel drugog kola Lige šampiona protiv Čelsija, ali i gradski derbi u subotu protiv Torina.

Trener Masimilijano Alegri može da računa na napadački tandem posle pauze zbog obaveza reprezetacije, za utakmicu sa Romom, 17. oktobra.