Mančester junajted slavio u nadoknadi: Ronaldo doneo pobedu u poslednjim sekundama

29/09/2021

-

23:11

AP Photo/Dave Thompson - Copyright Tanjug/AP Photo/Dave Thompson, Pool

Fudbaleri Mančester junajteda savladali su ekipu Viljareala sa 2:1 u okviru drugog kola grupne faze Lige šampiona, golovima Aleksa Telješa i Kristijana Ronalda.

Tridesetšestogodišnji napadač je ponovo bio čovek odluke za svog trenera, Ole Gunar Solskjera.

U prvom poluvremenu je španski tim stvarao više šansi i konstantno imao inicijativu, međutim nisu uspeli da je krunišu golom. Ipak, na startu drugog dela, u 53. minutu je Pako Alkaser zatresao mrežu Junajteda i tako doveo svoj tim u vođstvo.

Na izjednačenje se čekalo svega sedam minuta. Levi bek, Aleks Telješ je iskoristio asistenciju sunarodnika, Bruna Fernandeša u 60. minutu i pogodio za 1:1.

Taman kada je delovalo da će meč biti završen nerešenim rezultatom, na scenu je stupio neverovatni Kristijano Ronaldo. Igrao se 95. minut kada je glavom spustio jednu loptu za Džesija Lingarda koji je uspeo da je vrati do svog napadača, a onda je bivši fudbaler Real Madrida dao pobedonosni gol.

Mančester junajted: De Hea, Dalo, Lindelof, Varan, Telješ, Pogba, Mektomini, Grinvud, Fernandeš, Sančo, Ronaldo

Viljareal: Rulji, Fojt, Albiol, Tores, Moreno, Pareho, Kapue, Trigeros, Pino, Danjuma, Alkaser