Liga Evrope: Preokret Brage protiv Mitjilanda, Dinamo silan na gostovanju Genku

30/09/2021

-

22:56

Braga - Copyright Tanjug/(AP Photo/Luis Vieira)

U grupi F Lige Evrope u kojoj se takmiči i Crvena zvezda, Braga je, posle poraza na "Marakani" u prvom kolu, pobedila Mitjiland sa 3:1.

Tim iz Danske je na poluvremenu imao vođstvo pogotkom Evandera, ali je u drugom delu usledio preokret domaćina. Za svega sedam minuta Braga je preko Galena, Horte stigla do vođstva. Prvu pobedu potvrdio je u finišu Galeno drugim golom.

Utakmica u Marseju između Marseja i Galatasaraja  završena je bez golova, i kao zanimljivost, bila je osam minuta prekinuta u finišu prvog poluvremena zbog incidenata koji su pravili gostujući navijači. Palil su baklje na tribini, bacali ih na teren i na navijače domaćina.

Sigurnu pobedu zabeležio je zagrebački Dinamo na gostrovanju Genku. Ivanušec je načeo mrežu domaćina, Bruno Petković povisio na 2:0, a u 75. minutu sve je bilo rešeno nakon crvenog kartona igrača Genka Danijela Munjoza i penala koji je realizovao Petković.

Fudbaleri Bajera iz Leverkuzena naneli su pravu katastrofu Seltiku u sred Glazgova nrezultatom 3:0.

Rezultati i strelci 2. kola Lige Evrope, Grupa E: Lacio - Lokomotiva Moskva 2:0 (Bašić u 13, Petrić u 40), Olimpik Marsej - Galatasaraj 0:0.

Grupa F: Ludogorec - Crvena zvezda 0:1 (Kanga u 64, Braga - Mitjiland 3:1 (Galeno u 55. i 90, Horta u 62 - Evander u 19).

Grupa G: Seltik - Bajer Leverkuzen 0:4 (Hinkapi u 25, Virc u 35, Alario u 58, Adli u 90+4), Ferencvaroš - Real Betis 1:3 (Uzuni u 44 - Fekir u 17, Vingo u 75, autogol, Teljo u 90+5).

Grupa H: Genk - Dinamo Zagreb 0:3 (Ivanušec u 10, Petković u 45+3. i 67, penal), Vest Hem - Rapid Beč 1:0 (Rajs u 29).

Ranije odigrano, Grupa A: Lion - Brondbi 3:0 (Ekambi u 64. i 71, Auar u 84), Sparta - Rendžers 1:0 (Hancko u 29).
Grupa B: Real Sosijedad - Monako 1:1 (Merino u 53 - Disasi u 16), Šturm - PSV Ajndhoven 1:4 (Stanković u 55 - Sangare u 32, Zahavi u 51, Maks u 74, Vertesen u 78).
Grupa C: Legia - Lester 1:0 (Emreli u 31), Napoli - Spartak Moskva 2:3 (Elmas u prvom - Promes u 54. i 90, Ignatov u 80).
Grupa D: Fenerbahče - Olimpijakos 0:3 (Soareš u 6, Masuras u 62. i 68), Antverpen - Ajntraht 0:1 (Paciencia u 90+1).