Atalanta nemoćna protiv roso-nera u derbiju Serije A: Moćni Milan osvojio Bergamo

03/10/2021

-

22:37

Milan - Copyright Spada/LaPresse via AP

Spektakl za kraj nedeljnih mečeva u Seriji A priredio je Milan koji je kao gost u derbiju preslišao Atalantu 3:2 (2:0) i nastavio da duva za vratom, za sada, nezaustavljivom Napoliju.

Milan je poveo već u prvom minutu kada je Kalabrija dobro šutirao a golman Muso slabo intervenisao. Nije taj gol deprimirao domaćina, ali su Zapakosta i Zapata promašivali, u međuvremenu je van terena morao zbog povrede Pesina, a Milan je do poluvremena uvećao prednost. Sandro Tonali je precizno šutirao i pogodio sa 14 metara.

Atalanta je pretila, a Milan je nastavio da daje golove. Salemakersa je Muso sprečio da uveća prednost odbranivši mu udarac, međutim Leaov je za njega bio nedostižan. Milan je tu stavio tačku na novi trijumf, a Zapata je sa bele tačke i Pašalić u poslednjem minutu nadoknade samo su ublažili zaslužen poraz.

Rezultati 7. kola Serije A

Kaljari - Venecija 1:1 (Balde 19 - Busio 90+2)

Salernitana - Đenova 1:0 (Đurić 66)

Torino - Juventus 0:1 (Lokateli 86)

Sasuolo - Inter 1:2 (Berardi 22 - Džeko 58, Martinez 78)

Bolonja - Lacio 3:0 (Barou 14, Teate 17, Hiki 68)

Sampdorija - Udineze 3:3 (Strigar Larsen 24 a.g, Kvaljarela 48, Kandreva 69 - Pereira 15, Beto 44, Forestieri 84)

Verona - Specija 4:0 (Simeone 4, Faraoni 15, Kaprari 42, Besa 71)

Roma - Empoli 2:0 (pelegrini 42, Mktarijan 48)

Fiorentina - Napoli 1:2 (Kvarta 28 - Lozano 39, Rahmani 50)

Atalanta - Milan 2:3 (Zapata 85 penal, Pašalić 90+3 - Kalabrija 1, Tonali 43, Leao 78)