Fudbal

Partizan u goleadi pobedio Radnički u Kragujevcu

Komentari
Partizan u goleadi pobedio Radnički u Kragujevcu
Partizan u goleadi pobedio Radnički u Kragujevcu - Copyright MN Press

Autor: Euronews

07/12/2025

-

17:00

veličina teksta

Aa Aa

Radnički 1923 se našto zamerio Jovanu Miloševiću koji je sa dve majstorije (ukupno pet golova na četiri meča) ponovo doneo Partizanu trijumf na "Čika Dači" 4:2 (2:1), što je bio i deveti u nizu za crno-bele kao gostima u Kragujevcu. Kao u aprilu ove godine, Milošević je sa dva pogotka rešio meč i bar dok se ne završi derbi izmešu Crvene zvezde i Vojvodine vratio crno-bele na čelnu poziciju. 

Fudbaleri Partizana odigrali su veoma kvalitetno prvo poluvreme i vođstvo od 2:1 moglo je biti i znatno ubedljivije. Sve linije tima su dobro funkcionisale 38 minuta, sjajno su u igri koristili te ulaske iz drugog plana Ognjena Ugrešića, a sa druge strane su vrlo dobro sprečavali domaćina da zapreti iz kontri.

Baš je Ognjen Ugrešić bio centralna figura pred golom veoma dobrog Lijeskića, ali dve dobre prilike u tri minuta nmije uspeo da kruniše golom. Dobra kretanja Trifunovića i Seka po krilnima, kao i sjajno kretanje Jovana Miloševića između linija odbrane, konstatno su ljuljali odbranu domaćina koja je dva puta kapitulirala u 120 sekundi.

Sek i asistent Ugrešić su omogućili Nemanji Trifunoviću da dođe do drugog gola ove sezone, da bi Jovan Milošević pokazao klasu dva minuta kasnije kada se sjajno snašao u šesnaestercu. Morao je Demba Sek da realizuje bar jednu od dve kolosalne prilike, mogao je i Jovan Milošević bolje glavom, ali umalo da pet minuta nekog "haosa" ne pojede urađeno u prethodnih 38. minuta.

Posle prekida je Ben Hasine dobro ispružio golmana Marka Miloševića, da bi u nastavku akcije iskusni Kilijan Bevis mudro sa 10 metara poslao tamo gde nije bilo golmana Partizana. Dva minuta kasnije je Đurđević uklizavanjem sprečio izjednačenje. Ali, kada se podvuče crta, Partizan je iz pet-šest prilika mogao i mirniji da ode na odmor.

Početak nastavka pripao je domaćinu, golman Marko Milošević je bio veoma zaslužan što u 50. minutu nije bilo 2:2. Odbranio je nogom udarac Bevisa iskosa sa sedam-odam metara. 

Partizan je ušao u neku nervozu, nizale su se greške, da bi Bevis propustio još jednu priliku za izjednačenjem. Šutirao je pored gola sa 15 metara. Partizanu je trebalo baš ono što se dogodilo u 61. minutu. Stojković je gurnuo loptu do Jovana Miloševića, usledila je nova majstorija napadača crno-belih koji je provukao loptu pored Lijsekića u mrežu za 3:1.

Kada je Dadić uz penal zaradio i isključenje, a Natho upisao svoj peti gol u sezoni bilo je jasno da će crno-beli ostvariti i devetu uzastopnu pobedu na "Čika Dači". Gol Soklera samo je ublažio poraz domaćina.

Radnički 1923 - Partizan 2:4 (1:2)

Stadion: Čika Dača u Kragujevcu.
Sudija: Stanko Ostraćanin.
Strelci: Bevis u 39, Sokler u 81. za Radnički,  a Trifunović u 20, J. Milošević u 22. i 61, Natho u 71 (ponal) minutu za Partizan.

RADNIČKI 1923: Lijeskić – Dadić, Miličić, Simović, Marjanović – Jankuba (od 67. Sokler), Ilić (d 67. Ristić) – Sahli, Ben Hasin (od 67. Stankovski), Ba (od 73. Ćosić) - Bevis.

PARTIZAN: M. Milošević – Roganović, Simić, Đurđević (od 52. Karabeljov), Stojković– Dragojević, Ugrešić (od 82. Janković) – Sek, Vukotić (od 52. Natho), Trifunović (od 82. Zubairu) - J. Milošević (od 73. A. Kostić).


Superliga Srbije, 18. kolo.

Subota

Javor - OFK Beograd 0:1 (0:0)
/Enem 49/

Nedelja

Napredak - Železničar 2:1 (1:0)
/Šarić 32, Majdevac 66 - Grgić 73 pen/

Radnički 1923 - Partizan 2:4 (1:2)
/Bevis 39, Sokler 81 - Trifunović 20, J. Milošević 22, 61, Natho 71 pen/

IMT - Novi Pazar 2:3 (0:2)
/Kembel 49, Lebi 62 - Malekinušić 24 pen, Stanisavljević 40, Davidović 51/

Crvena zvezda - Vojvodina 17.00 (A1P)

Ponedeljak

Radnik - Mladost 15.00 (A1P)
Radnički Niš - Čukarički 17.00 (A3P)
Spartak - TSC 19.00 (A5P)

 

Standings provided by Sofascore

 

Komentari (0)

Sport