Danska stopostotna uz gol razliku 26:0, pobede Švajcarske i Austrije

09/10/2021

-

23:32

Danska - Copyright Tanjug/AP Photo/Aurel Obreja

Fudbaleri Danske nastavili su pobednički niz u ovom kvalifikacionom ciklusu za Svetsko prvenstvo, pošto su u gostima savladali Moldaviju 4:0 i tako došli do sedmog trijumfa u grupi uz gol impozantnu gol razliku 26:0.

Sva četiri pogotka viđena su u prvom poluvremenu. Mrežu domaćina načeo je Olsen u 23. minutu. da bi u 34. vođstvo povećao Kjer sa bele tačke. Norgard je povisio na 3:0, a konačan rezultat postavio je Mele u finišu prvog dela susreta.

U okviru iste grupe Austrija je na strani savladala Farska Ostrva sa 2:0, a golove su postigli Lajmer u 26. minutu I Sabicer u 48.

Švajcarska je opravdala ulogu favorita protiv Severne Irske i na svom terenu slavila sa 2:0.

Od 27 šuteva domaćina, samo su dve lopte završile u mreži gostiju, a golovi u režiji Zubera i Fasnahta su viđeni u nadoknadi prvog i drugog poluvremena.