Kvalifikacije za SP: Remi Hrvatske i Slovačke, Nemci se osvetili Makedoncima

11/10/2021

-

22:58

AP Photo/Darko Bandic - Copyright Tanjug/AP Photo/Darko Bandić

Evropske kvalifikacione utakmice za Svetsko prvenstvo u Kataru koje su igrane večeras bile su u okviru grupa E, G, H, J.

Fudbaleri Hrvatske reprezentacije su remizirali sa selekcijom Slovačke rezultatom 2:2. Gosti su dva puta vodili, ali je Hrvatska uspevala da se vrati. Vodeći pogodak je postigao Ivan Šranc u 20. minutu, a samo pet minuta kasnije Andrej Kramarić je izjednačio.

Gosti su ponovo poveli preko Lukaša Harašlina u drugom minutu nadoknade prvog dela, da bi Luka Modrić izjednačio u 71. minutu. Nikola Vlašiž je u 84. minutu zatresao protivničku mrežu što je donelo veliku radost Hrvatima, međutim gol je poništen zbog nedozvoljene pozicije.

Reprezentacija Nemačke je na gostovanju Severnoj Makedoniji slavila sa 4:0 i tako se osvetila za poraz u prethodnom meču. U prvom poluvremenu nije bilo golova, da bi se u drugom gosti raspucali. Vodeći pogodak postigao je Kai Haverc u 50. minutu, a neredna dva gola su bili delo Tima Evrnera u 70. i 73. minutu meča. Konačan rezultat postavio je Džamal Musiala u 83. minutu.