12/10/2021

-

22:40 >> 22:49

''Orlovi'' na korak od Svetskog prvenstva: Srbija savladala Azerbejdžan na Marakani - Copyright MN Press

Fudbaleri Srbije savladali su selekciju Luksemburga sa 3:1 u okviru kvalifikacija za Svetsko prvenstvo. Dva gola je postigao Dušan Vlahović, a treći je bio delo Dušana Tadića.

Sjajno su izabranici Dragana Stojkovića Piksija otvorili meč i već u prvih dvadesetak minuta naređali nekoliko šansi. Ipak, vodeći gol dogodio se u 30. minutu, kada je Dušan Vlahović bio povučen za dres u protivničkom šesnaestercu, nakon čega je sudija pokazao na belu tačku. Napadač Fiorentine je preuzeo odgovornost i pogodio sa 11 metara za vođstvo Srbije od 1:0.

Delovalo je da će se na poluvreme otići tim rezultatom, međutim uspeli su Azeri da izjednače. Golman srpske reprezentacije, Predrag Rajković je u jednoj sitaciji bio nespretan

sa loptom, te ju je poklonio Eminu Makmudovu, koji je pogodio praznu mrežu u drugom minutu nadoknade prvog poluvremena.

Drugi deo je Srbija iskoristila da potpuno opravda ulogu favorita.  Dušan Vlahović ponovo dovodi Srbiju u vođstvo. Darko Lazović je fenomenalno šutirao sa ivice šesnaesterca,
ali je golman jako dobro odbranio. Na sreću, Vlahović je sve to ispratio i iskoristio odbitak, te ponovo zatresao protivničku mrežu u 52. minutu.

Konačan rezultat postavio je Dušan Tadić u 83. minutu meča. Nakon udarca glavom Miloša Veljkovića, lopta je pogodila jednog igrača gostiju u ruku, te je sudija ponovo pokazao

na belu tačku. Odgovornost je ovaj put preuzeo Tadić i poslao loptu u gornji levi ugao gola.

Naredni meč Srbija će igrati protiv selekcije Portugala 14. novembra i to će najverovatnije biti meč koji će odlučivati o plasmanu na Svetsko prvenstvo.

SRBIJA (3-4-1-2): Rajković - Veljković, Mitrović, Nastasić - Lazović, Lukić, Grujić (od 65. Tadić), Kostić (od 75. Radonjić) - Milinković Savić - Jović (od 65. Mitrović), Vlahović

AZERBEJDŽAN (3-4-3): Mamadalijev - Krivocjuk, Medvedev, Hagverdi - Husejnov, Garajev, Mahmudov, Salahli - Abdulvajev, Dadasoš, Ozobić.