Kvalifikacije za EP U21: Francuska ubedljiva protiv Srbije

12/10/2021

-

20:54

Kvalifikacije za EP U21: Francuska ubedljiva protiv Srbije - Copyright MN Press

U kvalifikacijama za prvenstvo Evrope igrača do 21 godine koje se održava u Rumuniji i Gruziji 2023, Srbija je poražena od Francuske rezultatom 0:3 (0:2). "Trikolori" su  zabeležili 4 pobede za redom u grupi H, uz gol-razliku 12:1.

Čitav posao gosti su završili u prvom poluvremenu kada su stekli dva gola prednosti. U 28. minutu posle greške srpskih fudbalera na svojoj polovini, krenula je kontra Francuza. Akciju je završio Adli. Preciznim udarcem po zemlji, iskosa sa desne strane pogodio je suprotan ugao - 0:1.

U  finišu poluvremena Trofe je u kaznenom prostoru napucao u ruku  Bjekovića, a sudija iz Belgije Nikolas La Forž dosudio je penal, koji je realizovao Guiri za 2:0.

"Orlići" su imali dobru šansu u 17. minutu, snažan šut Marka Bjekovića sa 18 metara odbranio je golman Meslie.

U 87. minutu Šerki  je krunisao dobar prodor Muhameda Ali Šoa za konačnih 3:0.

Srbija posle 4. kola ima pobedu, remi i dva poraza, a utiske posle utakmice izneo je selektor Zvonko Živković:

"Francuska deca igraju standardno u svojim klubovima, naša su u Laciju i Mančesteru, ali oni tamo ne igraju. Francuska je bila bolja od nas, pružili smo u ovom trenutku maksimum, da sada ne objašnjavam probleme sa kojim se susrećemo", rekao je Zvonko Živković.