Linglong Superliga Srbije: Kojić za četvrtu uzastopnu pobedu Proletera

17/10/2021

-

21:30

Proleter Novi Sad - Copyright MN Press

Fudbaleri Proletera zabeležili su četvrtu uzastopnu pobedu, u 13. kolu Linglong Superlige Srbije savladali su TSC rezultatom 1:0 (1:0).

Trenutak odluke dogodio se u 6. minutu,  Lazar Kojić je iskoristio centaršut Ognjena Mitrovića i udarcem glavom sa prve stative poslao loptu u suprotan ugao -  1:0.

Zapaženu rolu u trijumfu domaćina imao je i golman Nikola Petrić, u periodu inicijative gostiju da izbegnu poraz, nekoliko puta sjajno je intervenisao.

Mogli su Novosađani da kazne promašaje rivala i dupliraju prednost. U 75. minutu Evandro je idealno poslužio Stefana Tomovića koji je bio neprecizan. U 4. minutu nadoknade Evandro je nadmudrio Antonića i imao otvoren put ka golu gostiju, njegov šut po zemlji odbranio je Nenad Filipović.

Sastavi

Proleter:  Petrić - B. Milošević, Skopljak, Lambulić, Kun (Tanasin) - Kojić, Vukasović - Evandro, Mitrović, Tomović - Ortiz (Živojinović).

TSC:Filipović - Stojković, Rajković (Antonić), Varga (Krsmanović), Petrović, Tomanović, Bočkaj (Đakovac), Banjac - Stanojev, Zec - Ratkov (Vukić).