Seltik zabeležio prvu pobedu u Ligi Evrope: Ferencvaroš i dalje bez osvojenih bodova

19/10/2021

-

19:31

Andrew Milligan/PA via AP - Copyright Tanjug/Andrew Milligan/PA via AP

Fudbaleri škotskog Seltika savladali su ekipu Ferencvaroša sa 2:0 u okviru trećeg kola Lige Evrope.

U prvom poluvremenu su obe ekipe bile dosta rezervisane i oprezne, tako da nije bilo većih uzbuđenja. Ipak, u 57. minutu domaći tim je došao do vođstva pogotkom Kjoga Furunašija posle asistencije Žote.

Samo pet minuta kasnije Seltik je imao priliku da udvostruči prednost sa 11 metara. Kapiten ekipe, Kalum Mekgregor je šutirao, ali je golman mađarskog tima, Deneš Dibuš uspeo da odbrani i otkloni opasnost.

Ipak, domaći su uspeli da dođu do drugog pogotka u 81. minutu meča. Vezista Ferencvaroša, Balint Vešei je nespretno reagovao i zatresao svoju mrežu, pa tako i zapečatio sudbinu svoje ekipe.

Seltik je tako došao do prve pobede u Ligi Evrope, dok je mađarska ekipa poslednja u grupi bez ijednog osvojenog boda.