Ubedljive pobede Mančester sitija i Sportinga: Bešiktaš i Briž doživeli debakl

19/10/2021

-

20:52 >> 21:22

AP Photo/Olivier Matthys - Copyright Tanjug/AP Photo/Olivier Matthys, Pool

U trećem kolu Lige šampiona u grupi A, Mančester Siti je na gostovanju deklasirao Klub Briž rezultatom 5:1 (2:0).

Mreža Belgijanaca je načeta u 30. minutu, Fil Foden je proigrao Žoao Kansela, koji je primio loptu na grudi u kaznenom prostoru domaćina i potom efektno matirao Simona Minjolea.

Potom je sve bilo lakše za "građane", u strelce su se upisali Rijad Marez, Kajl Voker i Kol Palmer za nedostižnih 4:0 u 67. minutu. Poraz domaćina je ublažio Hans Vanaken, a tačku na efikasnu igru Mančestera stavio je Rijad Marez.

Sporting je doneo tri boda sa gostovanja Bešiktašu. Portugalci su dva puta na identičan način zatresli mrežu domaćina. Posle kornera sa desne strane, Ignacio je sa prve stative glavom poslao loptu na drugu stativu, a sjajnom reakcijom Koates doneo vođstvo.

Bešiktaš je takođe posle kornera i udarca Kajla Larina izjednačio na 1:1, a malo kasnije, Paulinjo je prosledio loptu Koatesu koji je ponovio bio neumoljiv na drugoj stativi.

Pablo Sarabia je realizovao penal sa 3:1 u finišu poluvremena, a dobru igru Sportinga majstorskim pogotkom, udarcem sa 20 metar krunisao je Paulinjo.