Liga šampiona: Mesi doneo pobedu PSŽ-u, Salah matirao Atletiko

19/10/2021

-

23:04

AP Photo/Christophe Ena - Copyright Tanjug/AP Photo/Christophe Ena

Fudbaleri Liverpula su u gostima savladali ekipu Atletiko Madrida sa 3:2 u okviru trećeg kola grupe B Lige šampiona.

Engleski klub je poveo već u osmom minutu meča golom fantastičnog Mohameda Salaha posle asistencije Endija Robertsona, a samo pet minuta kasnije Nabi Keita je povisio na 2:0.

Ipak, nisu se Madriđani predavali. Antoan Grizman je najpre u 20. minutu iskoristio asistenciju Kokea za 2:1, da bi postigao i izjednačujući gol u 34. minutu nakon pasa Žoaa Feliksa, te se na poluvreme otišlo sa 2:2.

Već na startu drugog dela, u 52. minutu, Grizman je neoprezno startovao nad Robertom Firminom i zaradio direktan crveni karton, pa je ekipa Dijega Simeona ostala sa 10 igrača u polju. Konačan rezultat postavio je Salah u 82. minutu sa bele tačke, pošto je prethodno Mario Hermoso katastrofalno reagovao i naterao sudiju da dodeli penal Liverpulu.

Ništa manje nije bilo zanimljivo ni na meču Pari sen Žermena i Red Bul Lajpciga, gde je francuski tim pobedio sa 3:2.

Kilijan Mbape je pogodio za 1:0 u devetom minutu, potom je Lajpcig preokrenuo golovima Andrea Silve u 28. i Nordija Mukielea u 57. minutu meča. Međutim, najbolji fudbaler sveta, Lionel Mesi nije dozvolio da njegov tim ode bez bodova.

Najpre je u 67. minutu zatresao mrežu na asistenciju Mbapea, da bi u 74. minutu postigao pobedonosni pogodak sa bele tačke i to popularnim ''Panenka'' udarcem.