Nova pobeda Zvezdinih omladinaca u Ligi šampiona: Crveno-beli savladali Sent Patrik

20/10/2021

-

19:50

FK Crvena zvezda - Copyright FK Crvena zvezda

Omladinci Crvene zvezde savladali su ekipu Sent Patrika sa 2:0 u Ligi šampiona i tako došli do poslednjeg koraka za plasman u eliminasionu rundu.

U prvom meču u u Irskoj izabranici Marka Neđića su slavili sa 2:1, pa su u Beogradu samo overili prolaz. Beogradska ekipa je povela u 12. minutu golom Stefana Lekovića, koji je glavom posle prekida zatresao protivničku mrežu.

Drugi pogodak postigao je Mihajlo Milosavić u 80. minutu meča posle asistencije Aleksandra Kahvića, koji je i sam kasnije imao šansu da postigne gol, ali je pogodio prečku.

Igrač utakmice bio je sjajni štoper Stefan Leković, za koga je već uveliko zainteresovan Real Madrid.

Naredni rival crveno-belima biće bolji iz duela Empolija i Domžalea.

Crvena zvezda: B.Marinković, Mimović (od 70.Pantić), Leković, Lečić, Radojević, Ćurić (od 22. Marić), Stojanović, Ognjenović (od 77. Branković), Milosavić, Pirgić (od 77.Rakić), Kahvić.

Sent Patrik: Kili, Rajli (od 83. Eni-Enzekve), B. Kurtis, Fej, Korbali (od 90. Birn), Lonergan, Marfi (od 90. Bartli), O’Rajli (od 90. Simbi Manzambi), Lipsjuk (od 67. Klark), S. Kurtis, O’Brajan.