Liga šampiona: Barsa stigla do prve pobede, Salcburg savladao Volfzburg

20/10/2021

-

20:44

AP Photo/Joan Monfort - Copyright Tanjug/AP Photo/Joan Monfort

Fudbaleri Barselone su na svom terenu savladali ekipu Dinama iz Kijeva sa 1:0 u okviru trećeg kola Lige šampiona.

Bila je ovo prva pobeda, a ujedno prvi bod i prvi gol za Katalonce u najjačem evropskom fudbalskom takmičenju. Igrao se 36. minut kada je iskusni štoper, Đerar Pike iskoristio proigravanje Đordija Albe i pogodio za 1:0, što je bio i konačan rezultat.

Dinamo i Barsa će se u četvrtom kolu sastati drugog novembra na stadionu u Kijevu.

Ekipa Red Bul Salcburga je u okviru trećeg kola Grupe G bila bolje od nemačkog Volfzburga sa 3:1

Vodeći pogodak postigao je Karim Adejemi već u trećem minuta meča posle asistencije Nikolasa Sajvalda. Ipak, već u 15. minutu nemački tim je stigao do izjednačenja preko Lukasa Nmeče, nakon asistencije Maksimiljana Arnolda.

Švajcarski fudbaler, Noa Okafor, je u 65. minutu pogodio za 2:1, da bi samo 12 minuta kasnije postigao svoj drugi gol, posle asistencije Bernarda i tako postavio konačan rezultat.

Volfzburg i Salcburg će naredni meč odigrati drugog novembra na stadionu u Volfzburgu.