Real slavio u ''El Klasiku'': Alaba i Vaskez pogađali na Kamp Nou

24/10/2021

-

18:15 >> 18:16

AP Photo/Joan Monfort - Copyright Tanjug/AP Photo/Joan Monfort

Nova epizoda španskog "El klasika", ali stari ishod. Real je dobio i četvrti uzastopni ligaški "El klasiko", pokazao je da je u ovom času kvalitetniji tim. Trener Barselone Ronald Kuman će ući u mali krug stručanjaka Katalonaca koji su izgubili tri uzastopna derbija protiv Reala (3:1, 2:1 prošle sezone).

Madriđanima je pripalo prvo poluvreme 183. ligaškog "El klasika", jer je David Alaba u 32. minutu posle duplog pasa sa Rodrigom još jednom pokazao da ima sjajan udarac. Raritet dinamičnog i vatrenog prvog dela je što je taj udarac štopera Reala bio i jedini udarac u okvir gola. Uz to je Alaba prvi Austrijanac koji je bio strelac za Real u duelima sa Barselonom, a tek treći ukupno jer su Udo Štajnberg (1902.) i Hans Krankl (1979.) pogašali u dresu Barselone.

Barselona je pred svojim navijačima imala više udaraca ka golu (6/3), imala je prva zicer preko beka Desta, dve prilike preko Pikea (35) i Fatija (45), ali ne i gol igrača koji im tako nedostaje ove sezone. da je desni bek dest koji igra u ofanzivi sa 11 metara realizovao zicer a ne napucao bekovsku u 15 red publike, možda bi meč za Katalonce išap u savsim drugom smeru.

Real je ove sezone samo jednom sačuvao mrežu, ali je odbrana u "El klasiku" u tom prvom delu funkcionisala veoma dobro. Ofanzivci "kraljeva" bili su dosta dobro čuvani, pre svih Karim Benzema koji nije ulazio u šanse. Vinisijus Žunior je pokušavao solo prodorima, u 23. minutu je posle duela sa Minguezom tražio i penal, ali ga nije dobio.

Barselona je napadala u nastavku, ali u 60. minutu zicer je imao Vinisujus Žinior posle kiksa Desta, koji se ulaskom Kutinja vratio na mesto desnog beka. Promašio je Holanđanin loptu ali je u odsudnom momentu uspeo da ga sustigne i otkloni opasnost. Madriđani su u ovom času kvalitetniji tim od Katalonaca, iskusan vezni red je dobro kontrolisao meč, a Karim Benzema je u 72. minutu propustio novu šansu da reši meč. Lopta mu je došla malo iza leđa pa nije uspeo iz blizine da je ubaci u mrežu.

Uveo je trener domaćina Ronald Kuman Serhija Aguera kako bi u poslednjih 15 minuta pokušao da izbegne poraz, zatim i visokog napadača Luka De Jonga ali nije uspela da stvori zicer sve do trećeg minuta nadoknade kad je Pike smatrao da ga je Militao srušio, ali sudija je odmahnuo rukom, da bi u konztri usledila kazna. Asensio je šutirtao sa leve strane, ter Štegen odbranio a Lukas Vaskez je klizećim startom ubacio loptu u mrežu. Serhio Aguero je u sedmom minutu nadoknade samo ublažio poraz.

Barselona - Real Madrid 1:2 (0:1)

Strelci: Aguero u 90+7. za Barselonu, a Alaba u 32. i Vaskez u 90+4. minutu za Real Madrid. Stadion: "Kamp Nou". Gledalaca: 86.422. Sudija: Hoze Marija Sančez Martinez.

Barselona: Ter Štegen - Mingueza (od 46. Kutinjo), Pike, Erik Garsija, Alba - Buskets, F. De Jong (od 77. Roberto), Gavi (od 85. L. De Jong) - Dest, Ansu Fati (od 74. Aguero), Memfis Depaj.

Real: Kurtoa - Lukas Vaskez, Militao, Alaba, Mendi - Kazemiro, Kros, Modrić - Rodrigo (od 72. Valverde, od 90+2 Karvahal), Benzema, Vinicijus Žunior (od 87. Asensio).