Federiko Valverde demantuje nokaut saigrača Čuamenija: Kao da je to bitno, skandal je skandal
Komentari
08/05/2026
-08:00
Ceo fudbalski svet bruji o dva žestoka sukoba Federika Valverdea i Oreljana Čuamenija, u dva dana, prvog na ivici tuče a drugog toliko žestokog da je Urugvajac posle navodnog nokauta Francuza dobio potres mozga i završio u bolnici, a madridski Real ostao bez važnog igrača pred El klasiko duel sa Barselonom.
"Kraljevići" nisu posegli za lažnim demantijem, već su obavestili javnost o pokrenutom disciplinskom postupku protiv obojice, dok je povređeni Valverde osetio potrebu da predoči svoju verziju istine. Bez negiranja neprimerenog okršaja, ali sa tvrdnjom da nije strradao od teške i precizne ruke klupskog kolege.
"Incident koji sam imao sa saigračem posledica je napete situacije na treningu, a kontekst takmičenja i velika frustracija čine da sve izgleda ozbiljnije i veće nego što jeste. Ovakve stvari se često dešavaju, ali se u normalnim svlačionicama problemi rešavaju interno, a ne izlaze u javnost. Nažalost, danas je neko poleteo da ispriča priču, što je uz sezonu bez trofeja (Real je u tom smislu uvek u centru pažnje) dovelo do toga da se sve preuveliča.
Danas smo ponovo imali nesuglasicu. Tokom rasprave sam slučajno udario u sto, posekao čelo i zbog toga morao preventivno da odem u bolnicu. Saigrač me nije udario, niti sam ja udario njega, iako razumem da je vama lakše da poverujete da smo se potukli ili da je sve bilo namerno. Ali to se nije desilo.
Žao mi je što su me bes i frustracija jer vidim da su neki od nas u finišu sezone na izmaku snage doveli do tačke da uđem u raspravu sa saigračem.Žao mi je. Iskreno mi je žao, i boli me što Real prolazi kroz sve ovo. Real Madrid je jedna od najvažnijih stvari u mom životu i ne mogu biti ravnodušan. Sve ovo je posledica besmislene prepirke, šteti mom imidžu i ostavlja prostor za sumnju, izmišljotine i klevete o incidentu.
Neću se oglašavati do kraja sezone. Eliminisanii smo iz Lige šampiona, ljutnja i bes su se nakupili u meni. Protraćili smo još jednu godinu, a ja se na društvenim mrežama dosad nisam oglašavao jer sam smatrao da sve što imam da kažem - treba da kažem na terenu. Užasno sam tužan što je ova situacija dovela do toga da ću iz medicinskih razloga morati da propustim narednu utakmicu.
Na terenu uvek dajem sve od sebe, i zbog oga me strašno boli što neću moći da igram. Na raspolaganju sam klubu i saigračima za sve što smatraju neophodnim", napisao je na društvenim mrežama Valverde povodom najnovije bure u klubu sa "Santijago Bernabeua".
Svejedno, to ne umanjuje činjenicu da se svlačionica osvajača 15 titula prvaka Evrope raspala u paramparčad, na kraju još jedne sezone bez trofeja, jer Real nedeljama daje naslove medijima ekcesima u svoja četiri zida.
Komentari (0)