Milan pobedio Romu u Rimu: Ibrahimović 400. ligaškim golom "častio" Murinja

31/10/2021

-

23:07 >> 23:14

Milan pobedio Romu u Rimu: Ibrahimović 400. ligaškim golom "častio" Murinja - Copyright Tanjug/AP Photo/Gregorio Borgia

Milan uz jubilarni gol Zlatana Ibrahimovića i penal nad njim pobedio Romu 2:1 (1:0) u derbiju 11. kola Serije A.

Možda Žoze Murinjo voli Zlatana Ibrahimovića, ali posle večerašnjeg derbija u Rimu imaće šta da mu zameri, jer je Šveđanin doneo pobedu "roso-nerima" 2:0. Imaće i da mu čestita jer je baš protiv Rome 40-godišnji napadač upisao 150. gol u Seriji A, a 400. ligaški pogodak u karijeri (Serija A 150, Liga 1 113, Eredivizie 35, MLS liga 52, Premijer liga 17, La liga 16, MLS plej-of 2, Alsvenska 16).

I taj 400. gol će se pamtiti jer je iz slobodnog udarca sa 18 metara pogodio tačno između igrača koji leži na travi kao obezbeđenje a ispod igrača živog zida. Majstorstvo "a la Ibrakadabra". Igralo se dosta dinamično u prvom delu, ali Milan je pokazao da je u ovom času bolji tim od "vučice". Da su bili malo pribraniji imali bi i veću prednost na poluvremenu.

Na startu drugog dela ništa se nije promenio, Zlatan Ibrahimović je ponovo bio ključna figura. Postigao je gol ali je on poništen zbog ofsajda. Međutim, Ibanjez je srušio Zlatana Ibrahimovića u 53. minutu unutar šesnaesterca, sudija Mareska je prvo dosudio penal, zatim je gledao VAR i procenio da je ipak defanzivac Rome prvo udario Šveđanina. Kesi je sa penala uvećao vođstvo na 2:0, a trener Stefano Pioli izveo je Ibrahimovića iz igre kako bi ga sačuvao za Ligu šampiona.

Teo Ernandez je u 66. minutu srušio Lorenca Pelgrinija i zaradio crveni karton, pa je Milan ostao da brani prednost. Napadala je Roma, sjajano branio tatarušan u i na kraju poklekao u nadoknadi kada je utešni gol postigao El Šaravi.