Liga šampiona: Čelsi savladao Malme, Volzburg bolji od Salcburga

02/11/2021

-

20:45

Andreas Hillergren/TT News Agency via AP - Copyright Tanjug/Andreas Hillergren/TT News Agency via AP

Fudbaleri Čelsija savladali su ekipu Malmea u gostima sa 1 :0 u okviru četvrtog kola Lige šampiona.

Prvo poluvreme je završeno bez golova, a najveći krivac za to bio je golman švedske ekipe Joan Dalin koji je fenomenalno branio i čuvao svoju mrežu.

Ipak, londonski klub je u nastavku uspeo da dođe do vođstva, Igrao se 56. minut kada je Kalum Hadson-Odoi prošao po desnom boku i idealnom loptom proigrao Hakima Zijeha, koji se našao sam pred skoro nebranjenim golom, te je lako zatresao mrežu.

U narednom kolu Malme dočekuje ekipu Zenita 23. novembra, dok će Čelsi na svom terenu ugostiti Juventus takođe 23. novembra.

Malme: Dalin, Brorson, Nilsen, Ahmedhodžić, Riks (od 57. Olson), Penja (od 58. Levicki), Inosent, Rakip (od 86. Birmančević), Berget (od 86. Larson), Čolak, Nanasi (od 74. Nalić)

Čelsi: Mendi, Kristensen, Silva, Ridiger, Aspilikueta, Loftus-Čik, Žoržinjo, Alonso, Zijeh (od 74. Barkli), Hadson-Odoi (od 74. Pulišić), Haverc

Takođe su se u ovom terminu sastale ekipe Volfzburga i Red Bul Salcburga, gde je nemački tim slavio sa 2:1.

Vodeći pogodak postigao je Ridl Baku u trećem minutu posle asistencije Janika Gerharta, a austrijanci su izjednačili u 30. minutu pogotkom Maksimilijana Vubera. Pobedonosni gol bio je delo Lukasa Nmeče u 60. minutu, nakon asistencije Makismilijana Arnolda.