03/11/2021

-

18:30

Omladinci Crvene zvezde remizirali sa Empolijem - Copyright MN Press

Fudbaleri Crvene zvezde remizirali su sa ekipom Empolija rezultatom 1:1 u okviru Lige šampiona za omladince.

Dobro su izabranici Marka Neđića, otvorili meč i od starta bili ravnopravni rival prvaku Italije. Napadao je Empoli tokom većeg dela prvog dela, ali je sjajni golman Zvezde, Stefan Marinković, sjajno branio i uspeo da održi mrežu netaknutom.

Igrao se 42. minut kada je Marko Stojanović pogodio i doveo crveno-bele u vođstvo. Mirko Nikolašević je sa desnog boka proigrao Stojanoviča, koji je poslao loptu u protivničku mrežu.

U drugom delu se nastavilo u istom ritmu, obe ekipe su igrale potpuno otvoreno i šanse su se ređale na obe strane. Izjednačujući pogodak postigao je Dućo Delji Inoćenti u 56. minutu sa bele tačke. Alesio Rosi je pao u šesnaestercu domaćina i sudija je pokazao na belu tačku, iako pravog kontakta nije bilo. Ipak, Inoćenti je preuzeo odgovornost i pogodio, iako je Marinkoviću malo falilo da odbrani.

Sastav:

Crvena zvezda: Marinković, Mimović, Leković, Malentijević, Radojević, Nikolašević, Lečić, Branković, Stojanović, Pirgić, Kahvić

Empoli: Hvalić, Moreli, Evangelisti, Pecola, Rica, Inaćiti, Facini, Delinoćenti, Logrieco, Magacu, Baldanci

Revanš meč je zakazan  za 23. novembar u Empoliju.