Crvena zvezda slavila 2:1 u Novom Sadu: Pavkov režirao preokret protiv Vojvodine

07/11/2021

-

18:36 >> 19:00

Pavkov - Copyright MN Press

Crvena zvezda je u Novom Sadu izgledala u prvom delu kao isceđeni limun, a to su fudbaleri Vojvodine shvatili tek posle uvodnih 20 minuta. Do tada je Zvezda držala loptu, petljala oko gola Simića bez nekog pravog rešenja i udaraca.

A, onda je usledila košava crveno-belih iz Novog Sada, sevale su kontre, Mrkaić je u 23. i posebno 26. minutu promašio dva velika zicera, da bi se mreža Milana Borjana ipak zatresla u 31. minutu. Stanić nije izbio loptu, Topić je sa 13-14 metara nju plasirao ka golu, a u mrežu ju je poslao Aleksadnar Dragović. Gol ili autogol, svejedno je, Vojvodina je zasluženo povela.

Napela se Zvezda da izjednači Pavkov je u 33. minutu imao odličnu priliku, a Stanić je 45. minutu pogodio stativu.

Drugo poluvreme, druga priča. Tri izmene napravio je trener Dejan Stanković, osvežio je tim, proradio je i nerv kod igrača i mreža Simića se zatresla u 50. minutu. Milan Pavkov je završio akciju Kataija, ali je gol opravdano poništen zbog ofsajda. Međutim, Pavkov je samo dva minuta kasnije zakucao loptu u mrežu posle centaršuta Stanića za 1:1.

Otvorio se meć, kad već Veljko Simić nije uspeo da nadmudri Borjana, Zvezda je napravila preokret. Dragović se iskupio za 31. minut, prenosnu loptu Sanoga spakovao je poluvolej udarcem u mrežu.

Imala je Vojvodina nekoliko minuta kasnije još jedan veliki uicer posle kornera, ali Stevanovićev udarac završio je pored gola. Pokušao je i Kabić, ali nedovoljno precizno da ugrozi Borjana. Iskusni tim Crvene zvezde uspeo je da iskontroliše meč do kraja i osvoji sva tri boda.

Vojvodina - Crvena zvezda 1:2 (1:0)

Strelci: Topić u 31. za Vojvodinu, a Pavkov u 52, Dragović u 62. minutu za Crvenu zvezdu. Stadion: "Karađorđe". Gledalaca: oko 8.000. Sudija: Miloš Milanović.

Vojvodina: N. Simić - Bjeković (od 23. Bjeličić), Kovačević, Stevanović, Devetak - Busnić, Topić - Vukadinović (od 61. Kabić), V. Simić, Zukić - Mrkaić (od 78. Bastajić).

Crvena zvezda: Borjan - Gajić (od 46. Gobeljić), Pankov (od 46. Eraković), Dragović, Rodić - Stanić (od 63. Petrović), Sanogo - Ben (od 46. Falko), Ivanić, Katai - Pavkov (od 83. Krstičić).