Remi Napolija i Verone: Maradonin lik na dresu Napolitanaca nije doneo sreću

07/11/2021

-

21:43

Alessandro Garofalo/LaPresse via AP - Copyright Tanjug/Alessandro Garofalo/LaPresse via AP

Fudbaleri Napolija i Verone remizirali su rezultatom 1:1 u okviru 12. kola italijanske Serije A.

Najpre su poveli gosti u 13. minutu, kada je Đovani Simeone iskoristio asistenciju Antonjina Baraka i pogodio za 1:0.

Na izjednačujući pogodak čekalo se samo pet minuta, strelac je bio Đovani Di Lorenco. Fenomenalni Fabijan Ruiz je uposlio Italijana koji je sproveo loptu u mrežu Verone i tako doneo svojoj ekipi izjednačenje.

U drugom delu je Napoli pokušavao da dođe do sva tri boda, ali nije uspeo u tome. Verona je uspela da se odbrani, ali i da dobije dva crvena kartona.

Najpre je Danijel Basa dobio drugi žuti karton u 88. minutu zbog prekršaja, dok je Nikola Kalinić u trećem minutu nadoknade prigovorio sudiji i tako zaradio, takođe, drugu javnu opomenu.

U narednom kolu Napoli gostuje ekipi Intera u Milanu 21. novembra, dok će ugostiti Empoli 22. novembra.