Milan i Inter remizirali u derbiju 1:1: Tatarušanu odbranio penal Lautaru Martinezu

07/11/2021

-

22:55

Tatarušanu - Copyright Tanjug/ AP Photo/Antonio Calanni

Milan i Inter remizirali su u derbiju 12. kola Serije A 1:1 (1:1), pa su roso-neri ostali sa Napolijem na čelu tabele.

Gradski derbi Milana, čuveni "Derbi dela Madonina" završen je bez pobednika, s tim što može da se konstatuje da Inter ima više razloga da žali.

Ovaj 175. ligaški derbi počeo je furiozno, Kesi je nespretno napravio penal a Hakan Čalhanoglu je matirao bivšeg saigrača, golmana Tatarušanua za vođstvo Intera u 11. minutu.

Međutim, samo šest minuta kasnije Stefan De Fraj je skrenuo loptu posle slobodnog udarca u sopstvenu mrežu za radost navijača "roso-nera".

Imao je Inter novi penal u 25. minutu, ali je ovoga puta golman Tatarušanu odbranio udarac Lautara Martineza. Imali su "gosti" još dve prilike do kraja prvog dela ali su Barela i Martinez promašili.

U nastavku je bilo uzbudljivo u finišu meča, prvo je Handanović odbranio Zlatanu Ibrahimoviću slobodan udarac, da bi Salemakers i Kesi u 90. minutu promašili kolosalne priulike za slavlje Milana.