Kvalifikacije za SP: Italija promašila penal u 90. minutu

12/11/2021

-

22:58

Italija-Švajcarska - Copyright Tanjug/(AP Photo/Gregorio Borgia)

Fudbalska reprezentacija Italije remizirala je sa 1:1 protiv selekcije Švajcarske u okviru devetog kola kvalifikacija za Svetsko prvenstvo.

U meču koji je direktno odlučivao o prvom mestu u grupi C, gosti su poveli, domaći ubrzo izjednačili i mogli do sva tri boda u završnici, ali nisu iskoristili jedanaesterac.

Hladan tuš za Italijane desio se u 11. minutu kada je gostujuća selekcija povela. Silvan Vidmer je šutirao sa ivice šesnaesterca i pogodio gornji levi ugao, tako da Đanluiđi Donaruma nije imao šanse da sačuva svoj gol.

Izabranici Roberta Manćinija su nakon toga konstantno napadali sa namerom da što pre izjednače. Najbolju šansu imao je vezista Intera, Nikolo Barela, kada je sa nekih pet metara šutirao, ali se Jan Zomer fantastično snašao i odbio loptu van terena.

Ipak, nisu se predavali Italijani. Igrao se 36. minut kada je Đovani Di Lorenco zatresao mrežu Švajcaraca. Lorenco Insinje je centrirao sa nekih tridesetak metara od protivničkog gola, a Jan Zomer je ovaj put loše reagovao i proleteo kroz petarac, ne zakačivši loptu, koju je glavom italijanski bek poslao u gol.

Italijani su u 90. minutu imali šansu da do sva tri boda stignu iz jedanaesterca. Odgovornost je preuzeo Žoržinjo, ali je šutirao daleko preko gola.

Italija: Donaruma, Di Lorenco, Bonući, Aćerbi, Palmijeri, Barela, Lokateli, Žoržinjo, Insinje, Kijeza, Beloti

Švajcarska: Zomer, Vidmer, Šer, Akanđi, Rodrigez, Zakarija, Frojler, Štefen, Šaćiri, Vargas, Okafor