Reprezentacija BiH neće igrati na Svetskom prvenstvu u Kataru

13/11/2021

-

16:56

Reprezentacija BiH neće igrati na Svetskom prvenstvu u Kataru - Copyright Tanjug/AP Photo

Fudbalski reprezentativci Bosne i Hercegovine izgubili su kao domaćini u Zenici od Finske rezultatom 3:1.

BiH je tako ostala bez plasmana na svetski šampionat, pošto je pred poslednje kolo kvalifikacija ostala bez šansi da se nađe na drugom mestu u grupi.

Finska je druga na tabeli sa 11 bodova, dva više od Ukrajine, a četiri od BiH. Sa 12 vodi Francuska, koja ima i utakmicu manje.

Finska je povela u Zenici u 29. minutu golom Forsa, ali je već u 37. minutu ostala sa igračem manje. Isključen je Raitala.

Domaćin to nije iskoristio. Finska je preko Loda povela 2:0 u 51. minutu.

Nadu bosanskohercegovačkim fudbalerima dao je Menalo u 69. minutu, ali je samo četiri minuta kasnije izgubiljena nada novim golom Finske. Strelac je bio O'Šonesi.

BiH će do kraja kvalifikacija igrati protiv Ukrajine, utakmicu koja za nju neće imati rezultatski značaj, dok će se protivnik boriti za plasman u baraž.